Inteligentní elektroinstalace

Inteligentní elektroinstalace

V čem je inteligentní elektroinstalace lepší oproti běžné?

Vidí, slyší, komunikuje, komfortně se ovládá, je úsporná.

Stiskem jediného tlačítka snímače jste schopni ovládat osvětlení, vytápění, žaluzie a mnoho spotřebičů v celém domě najednou či jakkoli provázaně dle Vašich požadavků. Stačí naprogramovat jediný snímač nebo dálkový ovladač. Všechny prvky napojené na elektroinstalaci lze ovládat centrálně, po místnostech a samozřejmě i naprosto individuálně.

Co je a co umí inteligentní elektroinstalace ?

 • Ovládání osvětlení s možností nastavení rozličných světelných scén po místnostech i podle činnosti
 • Ovládání žaluzií, markýz, střešních oken, garážových vrat i dveří
 • Řízení vytápění a větrání podle jednotlivých místností, ročních období a aktuálních podmínek
 • Osvětlení, žaluzie, topení, okna, vrata, bazén, a různé spotřebiče vzájemně spolupracují tak, aby docházelo k optimalizaci a úsporám elektrické energie
 • Je rozšiřitelná o bezdrátové spínače v případě přestavby místností
 • Spolupracuje s bezpečnostním systémem
 • Komunikuje prostřednictvím PDA, GSM telefonu a internetu
 • Komfort a úspory - to je inteligentní elektroinstalace

Inteligentní a logické funkce

 • Větráte oknem - systém vypne topné těleso v dané místnosti
 • Začíná pršet - zavřou se veškerá střešní okna, zakryje se bazén
 • Venku se stmívá - zatahují se žaluzie v místnostech, v kterých se již svítí
 • Nejste doma - vypínají se všechny spotřebiče a zásuvky (samozřejmě např. vyjma lednice)
 • Jste na dovolené - nebojte se zlodějů. Systém bude simulovat Vaši přítomnost a střežit.

Vytvořte si vlastní světelné scény pro každou místnost a denní dobu nebo činnost, kterou chcete vykonávat.

Automatické spínání osvětlení, rozlišení denního nebo nočního režimu, stmívání žárovek i halogenů podle nálady nebo podle Vaší činnosti. Svítí se vždy tam, kde se nacházíte, a v takové intenzitě, jakou potřebujete. Osvětlení lze řídit centrálně, individuálně nebo automatickým spínačem. A v noci? Žádné chození po tmě a hledání spínače. Příjemné tlumené osvětlení Vám posvítí na cestu.

Těšte se na příjemné ranní vstávání, 

kdy Vás probudí sluneční paprsky. Žaluzie se automaticky stáhnou v nastavený čas nebo se s příchodem soumraku opět vysunou. V celém domě nahoru nebo dolů. Již žádné obíhání jednotlivých místností. Pusťte sluníčko domů tak, jak potřebujete. A to není vše. Jak je příjemné otevřít si vjezdová a garážová vrata dálkovým ovladačem, ví každý, kdo musí zastavit před vraty, vjet a vrata zase zavřít. Ať si klidně prší.

Efektivní vytápění a klimatizace - úspory a pohoda 

Nejvíce energie a tím i peněz je vynakládáno na topení. Inteligentním řízením vytápění a klimatizace po jednotlivých místnostech lze dosáhnout velkých úspor. Individuálním ovládáním topných těles a jejich hlavic termostatem v každé místnosti ušetříte. Termostat komunikuje s hlavicí, která reguluje těleso a též reaguje např. na otevřené okno. Užijte si pohodlí, hlavice již Vaše ruce nepotřebují. Inteligentní elektroinstalace řídí nejen tepelné zdroje, ale také tělesa. A pokud se chystáte domů dříve a topení nebo klimatizace ještě neběží naplno, stačí zaslat SMS zprávu a o vše je postaráno. Prostorový termostat pro řízení vytápění i chlazení v jednotlivých místnostech. Opouštíte-li dům, můžete snížit teplotu ve všech místnostech stiskem jednoho tlačítka

Dálkové ovládání a vizualizace - vše z pohodlí křesla jediným tlačítkem

Dosud jste byli zvyklí ovládat osvětlení a spotřebiče stiskem spínače. Každý zvlášť zapnout a pak vypnout. Užívejte si pohodlí při použití dálkových ovladačů s možností volby až 16 různých funkcí pro pohodlné ovládání osvětlení, žaluzií a spotřebičů z křesla obývacího pokoje nebo ze zahrady. Z obývacího pokoje zapnete ovladačem např. osvětlení bazénu a vyhřívání, nebo změníte světelnou scénu obývacího pokoje dle nálady a činnosti. Váš dům toho bude umět hodně. Není třeba obávat se, že si nastavení nezapamatujete. Pomocí PDA si zobrazíte místnost po místnosti a hned víte o aktuálním nastavení, které můžete kdykoliv změnit. Systém komunikuje též prostřednictvím SMS zpráv a internetu. Ovládání a vizualizace pomocí PDA, GSM telefonu nebo prostřednictvím internetu.

Simulace přítomnosti - střežení

I když jste na dovolené, Váš dům žije. Chvíli se svítí tam a pak zase jinde. Žaluzie se spouštějí a vysouvají. A pokud by pronikl do zahrady nezvaný host, systém si na něj posvítí. Inteligentní elektroinstalace může spolupracovat se zabezpečovacím systémem a v případě narušení objektu podá zprávu Vám na GSM telefon nebo na pult centrální ochrany.

Zahrada a bazén

V parném létě jistě oceníte, když péči o Váš trávník převezme sama elektroinstalace. Ráno a večer příjemně pokr opí trávník, zkontroluje filtraci bazénové vody, a pokud její teplota poklesne pod nastavenou hodnotu, sepne její vyhřívání.

Hlavní výhody inteligentní elektroinstalace

 • Komfort a úspory energie
 • Centrální i individuální řízení
 • Inteligence a logické funkce
 • Ovládání osvětlení, žaluzií, spotřebičů
 • Nastavení různých světelných scén
 • Simulace přítomnosti
 • Dálkové a bezdrátové ovládání
 • Vizualizace na PDA
 • Komunikace prostřednictvím SMS zpráv nebo počítačem přes internet
 • Bezpečná, inteligentní a moderní elektroinstalace

 

Firma EXPERT SECURITY Vám nabízí bezplatnou konzultaci, návrh, vypracování cenové nabídky a následnou profesionální instalaci.

O nás

Společnost EXPERT SECURITY se soustředí na zakázky zahrnující všechny oblasti slaboproudých technologií v průmyslových výrobních podnicích, na čerpacích stanicích, skladech, parkovištích, administrativních budovách a v oblasti rodinné výstavby.

Kontakt

EXPERT SECURITY CZ spol. s r.o.
Podhorská 137/23
150 00 Praha 5
IČ: 27931561
DIČ: CZ27931561

+420 737 270 002

obchod@expertsecurity.cz